Pellet Sylva spełnia oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.

Prawdopodobnie najlepszy pellet do ogrzewania Twojego domu. Spełniejący najbardziej rygorystyczne normy, posiada certyfikat A1. Od wielu lat, z powodzeniem, sprzedawany jest konsumentom w całej Europie.

Pellet jest niewyczerpalnym źródłem energii naturalnie odnawialnej. Produkowane wyłącznie z wiórów i trocin iglastych – sosny.

Kryteria jakości:

– Wartość opałowa: około 5 kW/kg
– Ciężar właściwy: 650 kg/m3 minimum,
– Wilgotność: maksymalnie 8% całkowitego ciężaru,
– Zawartość popiołu: maksymalnie 0,5% całkowitego ciężaru,– Średnica: 6 mm (+/- 0,5 mm),
– Długość: 30 mm max,
– Surowiec: wióry i trociny.

 

 

Zapraszamy sedecznie do Kontaktu z nami – Autoryzowanym Punktem Sprzedaży.

 

 

 

 

Pellet Drewexim powstaje ze sprasowania pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórów i zrębków sosnowych. Pellet Drewexim wytwarzany jest z odpadów drzewnych powstałych podczas przetwarzania kłód sosnowych we własnym tartaku. Dzięki temu nasz pellet jest czysty, wydajny i ekologiczny. Nie zawiera szkodliwych substancji i nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Niewielka ilość popiołu powstającego przy spalaniu naszego pelletu świadczy o jego wysokiej jakości, czystości i wydajności. Pellet Drewexim wyróżnia się też przyjemnym aromatem naturalnego drewna wyczuwalnym zarówno tuż po otwarciu worka ale również w trakcie jego spalania. Świadczy to o jego czystości, co z kolei oznacza, że ilość pyłu po spalenia jest minimalna, nie powstają tzw. spieki a w efekcie urządzenia grzewcze nie zapychają się. Z uwagi na wysoką czystość surowca drzewnego doskonale nadaje się również jako ściółka lub żwirek dla zwierząt.

pellet Drewexim

Paramerty:

średnica: 6 mm 
długość: 18,7 mm 
wartość opałowa: 18,44 MJ/kg 
wartość opałowa: 5,12 kWh/kg 
zawartość popiołu: 0,35 %  
gęstość nasypowa: 698 kg/m3  
wilgotność: 4,81 %