Ekskluzywne kamienie naturalne

Kiedy trendy w budownictwie przemijają, naturalne kamienie od wieków pozostają ponadczasowym materiałem wykańczającym obiekty mieszkalne i publiczne. Pochodzą prosto z natury, a pod względem jakości i trwałości przewyższają niemal wszystkie inne materiały budowlane.

Kamienie naturalne to występujące w przyrodzie skały, przez wieki skrywające się pod powierzchnią ziemi. Po wydobyciu tworzy się z nich surowce wykorzystywane m.in. do budowy i dekoracji obiektów. Każdy fragment kamienia jest unikalny i wyjątkowy. Można go łączyć z dowolnym materiałem, całkowicie odmieniając wnętrze domu, ogród lub przestrzeń publiczną.

Zajmujemy się sprzedażą kilku gatunków kamieni naturalnych pierwszego gatunku, w tym:

Marmur

Szlachetny materiał budowlany polecany do wykańczania wnętrz, budowy podłóg, chodników, schodów, blatów i parapetów. Najlepiej sprawdza się wewnątrz budynku.

Jest odporny na wysoką temperaturę i wgniecenia, a przy tym zachwyca różnorodnością struktur i kolorów. Odpowiednio pielęgnowany, przez lata zdobi pomieszczenie. Wykorzystując marmur podczas wykańczania, sprawiasz, że dom czy ogród nabierają wytwornego i eleganckiego stylu.

Granit

Jako materiał budowlany, ma podobne zastosowania jak marmur. Polecany do wykańczania schodów, posadzek, parapetów lub mebli (np. blatów kuchennych).

Jest to szczególnie trwały ciężki i odporny na ścieranie kamień. Występuje w wielu kolorach (szary, czerwony, czarny, niebieski, brązowy czy żółty) i fakturach. Ze względu na swoje właściwości i niepowtarzalny wygląd, granit jest materiałem szczególnie cenionym przez architektów oraz miłośników piękna.

Piaskowiec

Drobnoziarnista skała osadowa wykorzystywana m.in. do budowania konstrukcji budowlanych oraz wykańczania elewacji, parapetów lub schodów. W skład piaskowca wchodzą cenne minerały, takie jak kwarc. Jest to surowiec miękki i łatwy w obróbce. Po impregnacji staje się dekoracyjnym, twardym, odpornym na wodę surowcem budowlanym.

Z piaskowca można nie tylko wykończyć dom, ale również stworzyć wyszukane elementy małej architektury – oczka wodne, alejki, balustrady, rzeźby, donice. Jest odporny na zmiany klimatu oraz czynniki atmosferyczne.